Pozemní stavby rodinných a bytových domů, kancelářských a občanských budov

1. jihomoravská stavební s.r.o. vám postaví pozemní stavby rodinných a bytových domů či kancelářské nebo občanské budovy. Mimo to realizujeme také budovy a systémy pro skladování nebo výrobu, skladovací automatické regály či vnitřní vestavby do ocelových hal.

Naší specializací jsou zejména spodní a hrubé stavby, při kterých dbáme na 3 základní pilíře, které stavbu zásadně ovlivňují: statika, izolace a tepelné mosty. Podle těchto pilířů stavíme základové desky i hrubé stavby, které vám dodáme na klíč včetně střechy či střešní konstrukce a dalších prvků, které si budete přát.

Kromě stavby provádíme také rekonstrukce všech typů budov nebo zateplení fasád.

Realizujeme nejen pozemní stavby rodinných domů, stavby bytových domů a výstavby kancelářských a občanských budov, ale také budovy a systémy pro skladování nebo výrobu. Spolehlivě umíme dodat i ocelové konstrukce, postavit skladovací automatické regály nebo provádět vnitřní vestavby do ocelových hal.

Naší specializací jsou zejména spodní a hrubé stavby. Dbáme přitom na 3 základní pilíře, které vaši stavbu zásadně ovlivňují.

3 základní pilíře:

 1. Statika
 2. Pokud si nejsme jisti, zda je statika stavby, projektu či řešení, které zhotovujeme, zcela v pořádku, necháváme ji prověřit našimi statiky. Pokud statici doporučí jiné řešení, řídíme se jejich doporučeními nebo stavbu nestavíme. Problémy se statikou jsou totiž vždy nákladné a často i těžko řešitelné. S námi bude statika vaší stavby vždy v pořádku.

  1. Izolace
  2. Navrhujeme ji a budujeme účinně, kvalitní provedení pečlivě kontrolujeme. Pokud řešení neodpovídá standardům, pozveme odborníky na posouzení a zvolíme takové opatření, aby byla vaše stavba problémům s vodou ušetřena.

   1. Tepelné mosty
   2. Tepelné mosty jsou skrytým problémem. Stále se potkáváme s projekty nebo místy, kde řešení tepelných mostů není účinné. Proto se vždy snažíme navrhnout řešení, které tepelné mosty odstraní nebo je maximálně eliminuje.

Pozemní stavby - hrubá stavba

Základové desky stavíme intenzivně podle těchto 3 pilířů již 8 let, a díky nim jsme snížili u všech staveb rizika reklamací až o 95 %. Naše rady a doporučení zveřejňujeme na webu www.zakladovedeskybrno.cz. Naše základové desky se hodí i pro dřevostavby. Dosahují totiž výborných parametrů, které vyžadují například firmy RD Rýmařov, Hass Fertigbau, Palis a další firmy nebo naše stavební část, která se zabývá i dřevostavbami.

Stejné zásady 3 pilířů provádíme u hrubých staveb », ať se již jedná o výstavbu budov z keramických cihel např. Porotherm, Heluz či tvárnice Ytong, tak jiného typu zdiva jako jsou vápenopískové cihly KBM Sendwix nebo monolitické betonové konstrukce VELOX. 

Doporučujeme vám postavit si základovou desku a hrubou stavbu od jednoho dodavatele ». Toto spojení u 1. jihomoravské stavební se vám vyplatí, protože snížíte nutný čas pro výstavbu. Ta navíc bude plynule navazovat. Kromě toho bude odpovědnost za statiku a kvalitu provedených prací, například neprotékající střechu, ležet pouze na jednom dodavateli. Také cena na zařízení a zabezpečení staveniště bude mnohem nižší. Celkově se tento systém našim klientům velmi osvědčil.

Hrubé stavby dodáváme na klíč včetně střechy či střešní konstrukce. Rádi je pro vás doplníme o střešní dešťové svody, dešťovou kanalizaci a vsaky, čističky odpadních vod, retenční nádrže nebo o přípojky na inženýrské sítě. Vyřídíme vám také dotaci Dešťovka »K projektování a výstavbě hrubé stavby, domu na klíč, ale i k rekonstrukci domu získáte u 1. jihomoravské stavební také možnost vyřízení dotace Nová zelená úsporám ». Rádi vám dům naprojektujeme tak, aby splnil podmínky dotace a vy jste získali pasivní dům podle vašich představ, a ještě jste ušetřili náklady při jeho stavbě.

V případě přání vám zbudujeme také oplocení pozemku, okapové a přístupové chodníky, nájezdy do garáží a vstupy.

Kromě stavby provádíme také rekonstrukce rodinných domů, průmyslových budov, obchodů, skladů, parkovišť, chodníků či silnic. K rekonstrukci vám můžeme zpracovat projekt či vizualizaci, abyste věděli, jak bude prostor v budoucnu vypadat. Umíme pro vás navrhnout také nejoptimálnější zateplení fasády rodinného domu, objektu občanské vybavenosti (školy, úřady atd.), výrobní haly i jiných staveb. Doporučíme vám nejvhodnější tloušťku zateplení, kterou vám vždy zdůvodníme přesným výpočtem. V případě vašeho zájmu také porovnáme pořizovací náklady na zateplení a úsporu energie.

Nabízené služby

Kromě pozemních staveb se 1. jihomoravská stavební s.r.o. zaměřuje také na stavby inženýrských sítí » jako jsou vodovodní a dešťové kanalizace a kanalizační řady, retenční nádrže či vsakovací systémy. Ve spolupráci s partnery také realizujeme vodovodní potrubí a domovní či areálové přípojky. Dokážeme pro vás zhotovit také veřejné osvětlení, plynovod nebo třeba internet.

Pečlivě se sami věnujeme i projekčně přípravné části », která předchází každé stavbě. Vybrat si u nás můžete například z hotových projektů a staveb na klíč nebo si nechat ke stavbě zhotovit projektovou dokumentaci.

Prostřednictvím naší divize Klimatizace – Hustopeče » dokážeme kompletně připravit stavbu na montáž klimatizace a vhodnou klimatizaci vám také dodat, kvalitně namontovat a pravidelně důkladně servisovat.

Kompletní přehled nabízených služeb »

Stavíte rodinný dům či základovou desku? Plánujete stavět bytový dům?