Dotace Nová zelená úsporám

Pokud přemýšlíte o pasivním domě, uvažujete ekologicky a chcete ve svém domě využít nové technologie, a zároveň přitom ušetřit, jste tu správně. S 1. jihomoravskou stavební s.r.o. můžete získat téměř bez starostí až 550 000 Kčdotačního programu Nová zelená úsporám. Abyste dotaci bez problémů získali, váš dům naprojektujeme a zhotovíme na klíč. Vše tak získáte od jednoho dodavatele, což je ojedinělá nabídka. Tak vám, našim klientům, můžeme výrazně pomoci. Domy s námi staví i naši kamarádi, protože vědí, že se jim to vyplatí.

Dotace Nová zelená úsporám logo

Dotace Nová zelená úsporám

Jedná se o program Ministerstva životního prostředí, který administruje Státní fond životního prostředí ČR. Cílem dotace je snížit zátěž na životní prostředí díky různým ekologickým úpravám stávajícího nebo plánovaného bydlení. Investorovi se současně sníží celková spotřeba energie, a tím se urychlí návratnost investice. Program se týká jak stavby nového domu, tak i rekonstrukcí stávajících domů, kde je prováděno například zateplení, výměny oken, dveří, tepelných zdrojů či stavba solárních panelů.

Dotace je poskytována dlouhodobě a v aktuální verzi o ni lze žádat až do roku 2021. Pokryje vám až 50 % ze způsobilých výdajů (výdaje přímo spojené s realizací podporovaných opatření) a průměrná výše dosahuje 250 000 Kč. Maximálně můžete získat až 550 000 Kč na zateplení domu (oblast podpory A), 450 000 Kč při stavbě domu (oblast podpory B) či 350 000 Kč na solární systémy, rekuperaci a tepelná čerpadla (oblast podpory C). Žádat o podporu na výstavbu domu je možné i zpětně. V jednotlivých krajích ČR se podmínky dotace či její výše může drobně lišit, s čímž vám rádi poradíme. Počítat je potřeba s tím, že dotaci vždy obdržíte zpětně, tedy musíte uhradit všechny výdaje a až následné vám budou vráceny peníze.

Pro získání dotace je třeba splnit řadu podmínek, se kterými vám pomůžeme. Požadavky nejsou extrémně náročné, ale je s nimi třeba počítat již od projektu domu. S námi se složitost podmínek omezí na minimum, do projektu promítneme totiž naše zkušenosti a vám tak ušetříme čas i nervy.

Dotaci lze čerpat ve třech oblastech podpory:

Nová zelená úsporám - rozpis dotací

Zdroj obrázku: www.novazelenausporam.cz

Oblast podpory A: Zateplení rodinných domů

Dotace v rámci rekonstrukce domů na zateplení obvodových stěn, střechy, stropu a podlah, výměnu oken a dveří a výstavbu zelené střechy. Výše podpory činí 500 až 3 800 Kč/m2 v závislosti na ploše zateplované konstrukce. Platí zde pravidlo, že čím více úsporných opatření provedete, tím vyšší dotaci získáte. Současně lze čerpat dotaci na výstavbu zelené střechy, využití tepla z odpadních vod, pořízení stínicí techniky a na odborný posudek a technický dozor. Kombinací s kotlíkovou dotací můžete navíc získat dotační bonus až 20 000 Kč.

Maximální výše podpory:
50 % ze způsobilých výdajů,
maximálně 550 000 Kč

Oblast podpory B: Výstavba rodinných domů

Jde o dotace na stavbu nového rodinného domu s velmi nízkou energetickou náročností. Od stupně energetické náročnosti se odvíjí výše podpory. Pro domy s nízkou energetickou náročností činí podpora „pouze“ 150 000 Kč, u pasivních domů jde o 300 000 nebo až 450 000 Kč. Vyšší podpora se týká domů využívající energii z obnovitelných zdrojů. Současně lze čerpat dotaci na výstavbu zelené střechy, využití tepla z odpadních vod a na odborný posudek.

Maximální výše podpory:
50 % ze způsobilých výdajů,
maximálně 150 000/ 300 000/ 450 000 Kč
(dle energetické náročnosti domu)

Oblast podpory C: Solární systémy, rekuperace, tepelná čerpadla

Dotace na solární termické a fotovoltaické systémy, řízené větrání se zpětným získáváním tepla (rekuperace) a výměnu zdrojů tepla. Výše podpory zde závisí na konkrétním použitém řešení: 35 000 nebo 50 000 Kč na termické solární systémy, 75 000 nebo 100 000 Kč na řízené větrání (rekuperaci) a 25 000 – 100 000 Kč na výměnu neekologického zdroje tepla. Současně lze čerpat dotaci na využití tepla z odpadních vod a na odborný posudek. Kombinací s kotlíkovou dotací můžete získat dotační bonus.

Maximální výše podpory:
50 % ze způsobilých výdajů,
maximálně 350 000 Kč za všechna opatření

Dotaci Nová zelená úsporám je možné kombinovat i s dotací Dešťovka » a ušetřit tak dalších až 105 000 Kč!

Proč projektovat, stavět a čerpat dotace s 1. jihomoravskou stavební s.r.o.?

K projektování a výstavbě hrubé stavby, domu na klíč, ale i k rekonstrukci domu získáte u 1. jihomoravské stavební možnost vyřízení dotace Nová zelená úsporám. Rádi vám dům naprojektujeme tak, aby splnil podmínky dotace a vy jste získali pasivní dům, a ještě ušetřili náklady při jeho stavbě.

Jsme v seznamu specialistů Nová zelená úsporám » a poskytujeme tyto služby:

  • Realizace podporovaných opatření – zateplení fasád a střech, výměna oken a dveří, instalace řízeného větrání se zpětným ziskem tepla (rekuperace), instalace solárních termických systémů, tepelných čerpadel a stínící techniky, realizace zelených střech, výstavba „pasivních“ domů.
  • Zpracování projektové dokumentace – rekonstrukce rodinných a bytových domů, výstavba „pasivních“ rodinných a bytových domů, zdroje tepla na vytápění, řízené větrání se zpětným ziskem tepla (rekuperace), zelené střechy.
  • Zajištění odborného technického dozoru – rekonstrukce rodinných a bytových domů, výstavba „pasivních“ rodinných a bytových domů.
  • Vyřízení projektu „na klíč“ – rekonstrukce rodinných a bytových domů, výstavba „pasivních“ rodinných a bytových domů.

Nabízené služby

1. jihomoravská stavební s.r.o. vám pomůže se všemi druhy pozemních staveb » jako jsou rodinné a bytové domy, kancelářské nebo občanské budovy či budovy pro skladování nebo výrobu. Naší specializací jsou zejména spodní a hrubé stavby, ale provedeme i rekonstrukci nebo kompletní dům na klíč.

Zaměřujeme se také na stavby inženýrských sítí » jako jsou vodovodní a dešťové kanalizace, domovní či areálové přípojky nebo třeba veřejné osvětlení a plynovod.

Pečlivě se sami věnujeme i projekčně přípravné části », která předchází každé stavbě. Vybrat si u nás můžete například z hotových projektů a staveb na klíč nebo si nechat ke stavbě zhotovit projektovou dokumentaci.

Prostřednictvím naší divize Klimatizace – Hustopeče » dokážeme kompletně připravit stavbu na montáž klimatizace a vhodnou klimatizaci vám také dodat, kvalitně namontovat a pravidelně důkladně servisovat.

Kompletní přehled nabízených služeb »

Rádi byste postavili pasivní dům a získali na ni dotaci? Potřebujete zkonzultovat vaši stavbu? Pak nás kontaktujte prostřednictvím formuláře » nebo na telefonu +420 778 072 949.