Vyberte stránku
-

TOPO

Solární systém

Poskytujeme komplexní služby v oblasti poradenství, návrhů a instalace solárních systémů na přípravu teplé vody, přitápění a ohřev vody do bazénů. Provádíme konzultace přímo na místě a navrhneme Vám nejvhodnější řešení solárního systému. Ke každému případu přistupujeme individuálně a systém navrhujeme tak, aby se Vám investice v budoucnu co nejvíce vyplatila a nejoptimálněji Vám ušetřila náklady. Nabízíme záruční a pozáruční servis solárních systémů.

  Solární systémy v naší nabídce se skládají pouze z certifikovaných, ověřených a kvalitních komponentů.

  Základními prvky solárního systému jsou: kolektor, solární stanice, příslušenství pro dopojení systému, solárního zásobníku nebo akumulační nádoby.

  Výhody:

  • ekologický zdroj tepla
  • nízké provozní náklady
  • zajištění ohřevu vody po celý rok
  • možnost přitápění

  Nevýhody:

  • vysoká kupní cena
  • nedostačuje na vytápění po celý rok
  • nutný doplňkový zdroj tepla

  Podlahové topení

  Podlahové vytápění je dnes velmi často používaným řešením vytápění, díky kterému zvyšujeme svůj komfort a snižujeme náklady na vytápění domu nebo bytu. Dnešní systémy podlahového vytápění zajišťují rovnoměrné rozložení teploty v dané místnosti.

  Výhody:

  • Rovnoměrné rozložení teploty vzduchu v místnosti. Teplo stoupá od podlahy a stoupá vzhůru a tím protopí celou místnost a vytváří největší tepelnou pohodu. Jedná se o teplo sálavé, které je příjemnější než teplo vyzařované topnými tělesy.
  • Nepříjemnější teplo pro člověka, tj do 37°, což je teplota lidského těla.
  • Nižší náklady
  • Přizpůsobení ploše nepravidelného tvaru. Ať máte jakýkoliv půdorys místnosti, niku, nevhodně umístěná okna nebo rozmístěný nábytek po místnosti, podlahové topení místnost vytopí rovnoměrně. Proto také při nevhodně umístěných oknech nebo při rozmístění nábytku po místnosti, zvláště u starších budov, vznikají plísně v rohu místnosti.
  • Stoupáním teplého vzduchu vzhůru dochází k menšímu víření vzduchu a tím i prachu, což je velice vhodné pro alergiky.
  • Podlahové topení je otevřené pro vstupní zdroje. Je možné využít elektrický kotel, plynový kotel, tepelné čerpadlo, solární panely.
  • Je možné podlahové topení použít v kombinaci, a to i v rámci jedné místnosti. 

  Nevýhody:

  • Nepřístupnost po jeho zalití betonem nebo anhydridem pro případné opravy.
  • Vyšší náklady na izolační materiál. Je nutné mít provedenou dostatečnou izolaci podlahy, aby nedocházelo k nechtěnému úniku tepla do půdy nebo podkladu.

  Nejčastější otázkou zákazníků je, zda zvolit podlahové vytápění teplovodní nebo elektrické. Z důvodu, že my umíme zhotovit obě varianty, víme, že odpověď není až tak jednoznačná jak někteří tvrdí. Je důležité brát v potaz mnoho aspektů a ke každému případu přistupovat individuálně. Ikdyž spoustu lidí je přesvědčeno o tom, že nejlepší volbou je podlahové vytápění teplovodní. Pojďme se tedy podívat jaké mají tyto typy výhody a nevýhody.

  Zásadní rozdíl je v možnostech použití vstupní energie. U elektrického podlahového vytápění budete vždy odkázáni na elektrickou energii, zatímco u teplovodního podlahového vytápění můžete využít všechny dostupné možnosti, tj. tepelné čerpadlo, plynový kotel, elektrokotel, krbová vložka s výměníkem na tuhá paliva. Avšak u některých těchto zdrojů je se nevyhnete složité a drahé regulace teploty v místnostech.

  ELEKTRICKÉ:

  Instalace: V případě elektrického podlahového vytápění je důležité se vyhnout zakrytí podlahy, např. nábytkem. To znamená, že již před zhotovení podlahy musíte mít představu uspořádání nábytku v místnosti a tato představa musí být neměnná. U elektrického podlahového topení by v případě zakrytí mohlo vzniknout, že se kabel přetopí a poškodí. Kabely mají definovaný výkon na bm.

  Elektrické podlahové vytápění je nejvhodnější řešení při rekonstrukcích (topná rohož zvýší výšku podlahy pouze o několik milimetrů).

  Lze vytvořit i elektrické podlahové vytápění jednožílové nebo dvoužílové, které je vhodné při kombinaci i s jinými druhy topení, ale je výhodné při prudkém poklesu teploty nebo při občasném topení.

  Životnost: Životnost elektrického podlahového topení je při správné aplikaci a používání až 40 let, ale je náchylnější na případné poruchy, tj. poškození při montáži nebo při nesprávném používání.

  Cena: Náklad na elektrické podlahové vytápění je nižší než u teplovodního podlahového vytápění z důvodu jednodušší montáže. U nízkoenergetických domů nejvhodnější řešení topení z poměru hlediska investičních a provozních nákladů.

  Regulace: Elektrické podlahové vytápění je snadno a přesně regulovatelné, a to v případě, že je v každé místnosti namontován týdenní prostorový termostat nebo centrální termostat. Toto je výhodou, protože všichni máme jiné požadavky na teplotu v místnostech. Liší se ložnice, dětské pokoje, obývací pokoje, a to i v čase během jednoho dne. Lze také nastavit úsporný systém vytápění.

  Údržba: Elektrické podlahové vytápění je absolutně bezúdržbové.

  TEPLOVODNÍ:

  Instalace: Je možné trubky instalovat i do míst, které budou zakryty, např. zastavěny nábytkem, protože tepelný výkon není jmenovitý ale jen relativní. Při zastavění plochy nábytkem se pouze snižuje topná plocha, ale systém dál beze změn pracuje. Trubky teplovodního podlahového topení umí v případě, že nemají kam předat teplo, tento úsek obtéct a teplo předat jinam. Nehrozí přetopení jako u elektrického podlahového topení.

  Teplovodní podlahové vytápění se nejčastěji používá v kombinaci s tepelným čerpadlem, což může přinést větší náklad na tepelný zdroj (cca 200-300 tis. Kč).

  Regulace: Teplovodní podlahové vytápění je regulováno většinou pouze způsobem start/stop, tzn. podlahové topení topí všude anebo nikde. Regulovat je možné jednotlivé okruhy teplovodního vytápění, ale v praxi se toto používá minimálně.

  Údržba: Teplovodní podlahové vytápění vyžaduje minimální údržbu. Lokálně je možné, že se objeví zavzdušnění a topení je potřeba odvzdušnit.  Je potřeba provádět vizuální kontroly, seřízení rozdělovače a kontrolu kvality vody.

  Výhodou vodní podlahového vytápění také je, že při napuštění trubek studenou vodou může fungovat jako klimatizace.

  OTOPNÁ TĚLESA

  Nabízíme Vám moderní plochá a modernizovaná topná tělesa, které jsou kompatibilní se všemi obnovitelnými zdroji energie. Bude vždy dodržena efektivní a komfortní tepelná pohoda. Typ a velikost topných těles bude vždy konzultován s naším specialistou v tomto oboru.

   

  Potřebujete topení?